Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury „Inspiracja" w Złocieńcu i Złocieniecki Ośrodek Kultury. Konkurs został współfinansowany ze środków Powiatu Drawskiego.
PROTOKÓŁ
KONKURS ''PALMY, PISANKI WIELKANOCNE''.
KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM
Prace ocenione zostały w czterech kategoriach:
Palma zespołowo, Palma indywidualnie,
Pisanka oraz Stroik wielkanocny,
W trzech przedziałach wiekowych:
Dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
Dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
Młodzież i Dorośli
Do tegorocznego konkursu zgłoszonych zostało 101 prac konkursowych, w czterech kategoriach.
W kategorii Palma indywidualnie 15 prac,
Palma zespołowo 11 prace,
w kategorii Pisanka 55 prac
oraz w kategorii Stroik wielkanocny 20 prac.
Jury w składzie :
Agnieszka Stefaniak - Śmietanka
Tomasz Osmólski
Elżbieta Kordek
Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zgłoszonych prac do konkursu, jury dokonało następującej oceny biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Wielkanocnych, estetykę, pomysłowość, wykorzystanie materiałów
z "wiejskiego podwórka", wkład pracy w tworzeniu przepięknych palm, zręczność zdobienia pisanek oraz ładne kompozycje stroików, przyznało nagrody rzeczowe oraz dyplomy według następujących kategorii:
PALMA w kat. Zespołowej
Dzieci I – III KL. Szkoły Podstawowej
I miejsce- Weronika i Wiktoria Tomczyk oraz Oliwia i Julia Banner ze Świetlicy w Cieszynie
II miejsce- Dominika Górska i Michał Waloryszak z Kosobud
Dzieci IV –VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce- Natalia Masłowska i Hubert Próchnicki – Świetlica w Kosobudach
II miejsce- Natalia i Michał Kowalewscy - Złocieniec
III miejsce – Szymon i Emilia Dąbrowscy - Złocieniec
Młodzież i dorośli
I miejsce – Joanna Girtler, Agnieszka Markowska, Emilia Hołubicka – Świetlica Poźrzadło Wielkie gmina Kalisz Pom.
II miejsce – Janina Skrobacka, Aneta Banasiak, Agnieszka Marcinkowska, Izabela Wyrzykowska – Pomierzyn gmina Kalisz Pom.
III miejsce – Iwona Paś, Anna Leśniewska, Julia Semeniuk, Anna Gajewska – Świetlica Wiejska w Białym Zdroju
PALMA w kat. Indywidualnej
Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce – Wiktoria Bejger - Złocieniec
II miejsce – Julia Boral - Złocieniec
III miejsce – Michał Wyrzykowski - Drawsko Pom.
Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce – Anna Panas - Bobrowo
II miejsce – Julia Kiszkielewicz - Drawsko Pom
III miejsce – Angelika Kozioł - Warniłęg
Młodzież i dorośli
I miejsce – Anna Dawid - Hryniewicz - Złocieniec
II miejsce – Dorota Ambroziak - Cieszyno
III miejsce –Teresa Sinderman- Darskowo
PISANKA
Dzieci I- III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce - Paweł Lorek - Drawsko Pomorskie
II miejsce – Patryk Jaworek - Drawsko Pomorskie
III miejsce - Patrycja Ziembicka - Pomierzyn – Kalisz Pom.
Dzieci VI – VI kl. Szkoły podstawowej
I miejsce –Adrianna Kwaśna- Drawsko Pom.
II miejsce – Błażej Gwiazdziński - Pomierzyn – Kalisz Pom.
Młodzież i dorośli
I miejsce- Helena Leśniewska - Kalisz Pom.
II miejsce – Emilia Niemyt - Nowe Laski
III miejsce – Grażyna Buczek – Złocieniec
Wyróżnienie – Stanisława Gardzińska – Pomierzyn – Kalisz Pom.
STROIK
Dzieci I – III kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce –Szymon Dąbrowski - Złocieniec
II miejsce – Weronika Tomczyk - Cieszyno
III miejsce – Jagoda Springer Złocieniec
Dzieci IV – VI kl. Szkoły Podstawowej
I miejsce – Patryk Kruszyński -Warniłęg
II miejsce – Anna Panas - Bobrowo
III miejsce – Nikola Małys - Pomierzyn – Kalisz Pom.
Młodzież i dorośli
I miejsce –Natalia Lipska - Złocieniec
II miejsce – Patrycja Marcinkowska - Pomierzyn – Kalisz Pom.
III miejsce- Anna Leśniewska- Biały Zdrój
Wystawę będzie można oglądać, przez dwa tygodnie do 24.04.2014 roku.
Odbiór prac w dniach od 25.04 do 02.05.2014r.
Pracownie Plastyczno – Ceramiczne Złocienieckiego Ośrodka Kultury ul. Połczyńska 6, w godz. 7.00 – 20.00.
Prace nie odebrane w terminie przechodzą do dyspozycji organizatora.