logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 01 lipca 2024 14:13

Czerwiec pełen atrakcji w Złocienieckim Ośrodku Kultury

Czerwiec pełen atrakcji w Złocienieckim Ośrodku Kultury!

Strefy kibica, rekordy w skokach na skakance, arbuzowa lemoniada oraz imprezy z okazji Dnia Dziecka i powitania lata to tylko niektóre z wielu aktywności, które zespół świetliczanek Złocienieckiego Ośrodka Kultury zorganizował w czerwcu.To również czas, kiedy wzięłyśmy aktywny udział w Złocienieckiej Nocy Świętojańskiej w Cieszynie, festynie w Nowym Worowie prowadząc animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz w 27. edycji Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych NAD INĄ w Goleniowie, gdzie prowadziłyśmy warsztaty makramy i tkactwa.

Wśród najciekawszych aktywności znalazły się następujące wydarzenia:

-W Lubieszewie czerwiec rozpoczęliśmy Dniem Dziecka i strefą kibica, gdzie korzystając z pogody, bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Stworzyliśmy listę rzeczy do zrobienia w wakacje. W trakcie zajęć plastycznych tworzyliśmy obrazy z żywych kwiatów. Podczas zajęć kulinarnych wspólnie przygotowaliśmy pyszne naleśniki z owocami.

-W Starym Worowie dzieci spędzały czas aktywnie, bijąc rekordy w skokach na skakance i uczestnicząc w warsztatach kulinarnych oraz tkackich. Dzieci z entuzjazmem brały udział w zajęciach z robienia breloczków z makramy, ucząc się nowych technik zaplatania. W chwilach relaksu bawiliśmy się chustą animacyjną, co dostarczyło nam mnóstwo radości.

-W Bobrowie dynamiczny czerwiec pozwolił na wiele zabaw na świeżym powietrzu, w tym graniu w piłkę nożną i w latający balon z wodą, badmintona, czy malowanie kredą. Razem z sołtysem i mieszkańcami zorganizowaliśmy Dzień Dziecka. Podczas zabaw kulinarnych uczyliśmy się robić arbuzową lemoniadę, a w strefie kibica razem z młodzieżą oglądaliśmy mecz piłki nożnej.

-Zabawy sportowe, plastyczne, tworzenie ozdób na ścianę i bajkowych domków oraz szalony Dzień Dziecka pełen dobrej zabawy i uśmiechu – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci w Cieszynie.

-W Nowym Worowie świetliczanki poprowadziły animacje podczas Dnia Dziecka w szkole podstawowej, wykonując tatuaże i kolorowe warkoczyki. Natomiast podczas festynu można było delektować się przygotowanymi przez nas goframi oraz brać udział w animacjach, poszukiwaniach skarbów, bingo na zadania i zabawach integracyjnych.

-W Chlebowie dzieci korzystały ze słonecznej pogody, grając w piłkę, malując kredą i uczestnicząc w licznych zabawach ruchowych. Przy współpracy z sołtysem, radą sołecką oraz kołem gospodyń wiejskich zorganizowaliśmy Dzień Dziecka. Uczestniczyliśmy również w warsztatach pod hasłem "Największa apteka świata – wstęp po zdrowie".

-W Bolegorzynie spędziliśmy czas grając w gry planszowe i organizując imprezę Piana Party. Podczas spacerów ćwiczyliśmy zmysł obserwacji. Jednym z najciekawszych zajęć było malowanie na folii aluminiowej, gdzie dzieci tworzyły trójwymiarowe obrazy, rozwijając swoją wyobraźnię.

-W Rzęśnicy dzieci aktywnie uczestniczyły w spacerach, zbieraniu polnych kwiatów i tworzeniu bukietów. Dodatkowo grały w piłkę oraz przygotowywały bukiety ze wstążki dla nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego. W związku z rozpoczęciem wakacji wspólnie z radą sołecką zorganizowaliśmy imprezę, podczas której dzieci miały okazję bawić się, brać udział w konkursach, malować twarze oraz korzystać z kolorowych proszków, tworząc efektowne chmury unoszące się w powietrzu. Wieczór zakończyliśmy przy ognisku z kiełbaskami.

-W Warniłęgu graliśmy w gry ruchowe, aktywnie spędzaliśmy czas tworząc prace plastyczne oraz bijąc rekordy w skokach na skakance. Tuż po zakończeniu roku szkolnego przy współpracy z mieszkańcami i strażą pożarną zorganizowaliśmy powitanie lata. Jak mówi świetliczanka Kasia – „Była to fantastyczna impreza zorganizowana od mieszkańców sołectwa dla mieszkańców sołectwa Warniłęg.”

Dziękujemy wszystkim za wspólne chwile i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Złocieniecki Ośrodek Kultury!

Tekst: Monika Kuczyńska-Kochana

Zdjęcia: profile Fb świetlic wiejskich

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus