logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 28 czerwca 2024 09:10

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Złocieńcu

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Złocieńcu ????

W dniach 9 i 11 lipca! Zapraszamy na występy zespołów z różnych zakątków świata, które przeniosą na chwilę w świat tradycji, tańca i muzyki.

9 lipca - Estampas de Mexico ??

Jako pierwsza wystąpi grupa folklorystyczna z Meksyku - Estampas de Mexico. Zespół zaprezentuje tańce z regionu Jalisco, który słynie z rolniczego charakteru, wyjątkowego krajobrazu oraz bogatej historii. Tancerze w męskich strojach charro i sombrero ? oraz tancerki w powiewających spódnicach, symbolizujących wysokie fale Oceanu Atlantyckiego?, przeniosą nas do jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w Ameryce Łacińskiej.

11 lipca - Ballet Saly Velingara??

Kolejny występ to grupa z Senegalu - Ballet Saly Velingara.

Ci wędrowni artyści rytmu i dźwięku łączą tradycyjne senegalskie instrumenty, tworząc dźwięki, które towarzyszą różnym tańcom reprezentującym kulturę Senegalu na całym świecie. Ich występ to prawdziwy dialog rytmów, tańców i pieśni?, niosący przesłanie pokoju i braterstwa. Ballet Saly Velingara powstał z myślą o promowaniu tańców, pieśni i tradycji muzycznych Senegalu oraz Afryki Zachodniej?. W tradycyjnej Afryce taniec i muzyka są nieodłączną częścią codziennego życia, towarzysząc wszystkim ważnym momentom - od narodzin, przez śluby, aż po pogrzeby.

Zachęcamy do udziału i poznania folkloru z całego świata!

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus