logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 27 września 2019 11:56

Wyróżnienie DARSKOWIAKÓW w Międzyzdrojach

Zespół śpiewaczy Darskowiacy wyśpiewał wyróżnienie podczas spotkań artystycznych seniorów w Międzyzdrojach. Cieszymy się niezmiernie ponieważ przed publicznością wystąpiło blisko pięćdziesiąt zespołów z całej Polski. Wrześniowymi spotkaniami artystycznymi podsumowali udany rok kulturalny.
Zespół śpiewaczy Darskowiacy od wielu lat uczestniczy w różnorodnych przeglądach i festiwalach promując gminę Złocieniec. W 2016 roku utwory zespołu trafiły na listę przebojów Radia Koszalin.
W 2018 roku zajęli I miejsce na IV szczecineckich spotkaniach z folklorem oraz XI wojewódzkim festiwalu pieśni ludowej w Drawnie. Sukces ten zespół powtórzył w maju 2019 roku wyśpiewując tytuł laureata podczas XII wojewódzkiego festiwalu pieśni ludowej w Drawnie. W czerwcu zajęli pierwsze miejsce podczas IV seniorskiego przeglądu zespołów śpiewaczych w Czaplinku. W lipcu zespół zajął czwarte miejsce podczas XIX regionalnego przeglądu zespołów ludowych w Tychowie.
Drugie miejsce zajęli podczas VIII przeglądu kapel ludowych w Barzkowicach. To konkurs, który we wrześniu br. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował podczas
XXXII Barzkowickich Targów Rolnych Agro Pomerania 2019.
W tym roku obchodzą jubileusz piętnastolecia aktywnej działalności na rzecz mieszkańców powiatu drawskiego. Zespół jest znany i lubiany ze względu na różnorodny repertuar, wykonywany z różnych regionów Polski – Rzeszowskiego, Lubelskiego czy Podkarpackiego.
W imieniu zespołu dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu staroście drawskiemu Stanisławowi Cybuli, burmistrzowi Złocieńca Krzysztofowi Zacharzewskiemu i Jolancie Smulskiej dyrektorowi Złocienieckiego Ośrodka Kultury.
Więcej informacji o wydarzeniu: https://mdkmiedzyzdroje.com/index.php?site=galeria&id_wiad=2987

Tekst: Monika Kuczyńska-Kochana
Zdjęcia: dzięki uprzejmości Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus